Jak wygląda sytuacja na lubelskim rynku pracy?
Lublin jest głównym ośrodkiem przemysłowym regionu. Miasto oferuje bogate możliwości zawodowe dla mieszkańców, wykazując szczególnie intensywny rozwój w sektorach takich jak produkcja żywności, przemysł chemiczny, farmaceutyczny, maszynowy, motoryzacja. Na terenie Lublina znajduje się wiele zakładów produkcyjnych, które stanowią istotny filar lokalnej gospodarki i przyczyniają się do tworzenia miejsc pracy. W Lublinie rozwija się także przemysł lekki, obejmujący m.in. produkcję galanterii skórzanej, materiałów medycznych, tapicerskich oraz obuwia specjalistycznego. Rozwój w Lublinie jest także możliwy dzięki rozrastającej się dynamicznie branży nowych technologii. Warto zauważyć, że to właśnie tutaj w latach 70. XX wieku powstały pierwsze kable światłowodowe.
Jakie są wysoko płatne zawody w Lublinie?
Nie ulega wątpliwości, że najbardziej poszukiwanymi pracownikami zarówno na lubelskim, jak i ogólnokrajowym rynku pracy są ci związani z branżą IT. To właśnie dla nich dostępne są atrakcyjne oferty zatrudnienia, obejmujące również możliwość pracy zdalnej. Specjaliści z tej dziedziny mają możliwość podpisania umowy o pracę, otrzymania godziwego wynagrodzenia oraz cieszenia się dobrą atmosferą zatrudnienia.Z kolei, jeśli chodzi o pracę stacjonarną, to w Lublinie występuje spore zapotrzebowanie na pracowników z sektora budowlanego. Dotyczy to zarówno zbrojarzy, cieśli czy innych pracowników fizycznych, jak i kadry projektowo-nadzorczej, jak kierownicy budowy i inżynierowie. Na jakie wynagrodzenie można liczyć w mieście Lublin? Według informacji dostarczonych przez Urząd Statystyczny w Lublinie, pracownicy zatrudnieni w sektorze informacji i komunikacji osiągnęli średnie miesięczne wynagrodzenie w wysokości 7261 złotych brutto w sierpniu 2021 roku. Dotyczy to zarówno programistów, testerów oprogramowania czy specjalistów ds. SEO, jak również pracowników sekcji telekomunikacji, wydawców czy producentów filmów. Natomiast przeciętne wynagrodzenie w sektorze przemysłowym wynosiło 5349 złotych brutto. To uczyniło go drugim najbardziej dochodowym sektorem zarówno na obszarze Lublina, jak i w całym województwie lubelskim. Natomiast pracownicy administracyjni, z branży HoReCa czy absolwenci studiów humanistycznych zaliczają się do najniżej wynagradzanych; mogą też mieć spore problemy ze znalezieniem pracy.
Praca Lublin – oferty pracy
Osoby posiadające wysokie kwalifikacje nie powinny mieć trudności ze znalezieniem pracy w Lublinie w różnych branżach. Najwięksi pracodawcy w regionie to między innymi PGE Dystrybucja, Grupa Azoty Zakładu Azotowe „Puławy” S.A. i sieć marketów Stokrotka. Inne duże firmy z województwa lubelskiego to m.in. Herbapol, Nałęczowianka, Stock, Perła, Black Red White, Lubella oraz Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. Aktualne opinie o tych pracodawcach, jak i wielu innych, znajdziesz w serwisie GoWork.pl. Możemy zapewnić Cię, że bez względu na to, jakie stanowisko Cię interesuje, z odpowiednią determinacją i zaangażowaniem bez trudu znajdziesz w Lublinie satysfakcjonującą pracę – nawet wówczas, gdy mieszkasz w innej części kraju. Obecnie główne miasto Lubelszczyzny zajmuje czołowe miejsce w Polsce pod względem nowoczesnych usług biznesowych, co przekłada się na rosnącą dostępność ofert pracy zdalnej. Stolica województwa lubelskiego to zdecydowanie dobre miejsce do rozwoju zawodowego!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.