Klinika Bocian w Lublinie pomaga mężczyznom z oligospermią

Opublikowano:
Autor:

Klinika Bocian w Lublinie pomaga mężczyznom z oligospermią - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Oligospermia, czyli zmniejszona liczba plemników, jest jednym z powodów męskiej niepłodności i może stanowić wyzwanie dla par pragnących potomstwa. Jednym z miejsc, które oferuje kompleksową i skuteczną pomoc w leczeniu tego schorzenia, jest Klinika Bocian w Lublinie. Decydując się na leczenie pacjenci mają szansę nie tylko na odpowiednio dostosowaną terapię, ale także na profesjonalną opiekę, co może być kluczowe w drodze do spełnienia marzenia o rodzicielstwie.

Jak zdiagnozować oligospermię?

Oligospermia to rodzaj zaburzeń spermatogenezy, czyli procesu produkcji plemników, w którym ilość plemników w nasieniu jest znacząco niższa niż norma. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), uważa się, że normalna liczba plemników w jednym mililitrze nasienia powinna wynosić co najmniej 16 milionów. Schorzenie to może być jednym z czynników wpływających na problemy w zajściu w ciążę, ponieważ niższa liczba plemników potrafi utrudniać zapłodnienie komórki jajowej. Brak plemników, zwany oligospermią, jest identyfikowany podczas rutynowego badania diagnostycznego, czyli badania nasienia. Procedura ta pozwala ocenić liczbę plemników w jednym mililitrze pobranego nasienia oraz określić parametry takie jak objętość ejakulatu, ruchliwość plemników, morfologię plemników oraz ich żywotność. Na podstawie uzyskanych wyników rozróżnia się trzy stopnie oligospermii: łagodną, umiarkowaną, a także zaawansowaną.

Jakie mogą być przyczyny oligospermii i jak ją leczyć ?

Oligospermia może wynikać z różnych czynników, takich jak przebyte operacje lub inne schorzenia (np. wnętrostwo), częste stany zapalne narządu rodnego, czy też przyjmowania w ramach terapii onkologicznej leków. Poza tym przegrzewanie jąder, dieta bogata w tłuszcze zwierzęce, chroniczny stres, używki, promieniowanie elektromagnetyczne również mogą doprowadzić do tego zaburzenia. Aby rozpocząć leczenie oligospermii, konieczne jest udanie się do odpowiedniego specjalisty w celu ustalenia przyczyny tego stanu. Dopiero po dokładnej diagnozie lekarz może zdecydować o odpowiedniej formie terapii, czy to operacyjnej, czy farmakologicznej. Procedury operacyjne są przeprowadzane w przypadku wystąpienia niedrożności nasieniowodów, wad wrodzonych narządu rodnego, żylaków powrózka nasiennego lub wnętrostwa. W przypadku terapii farmakologicznej istnieje możliwość częściowej poprawy parametrów nasienia i stymulacji produkcji plemników. W tym kontekście zaleca się głównie stosowanie suplementów diety. Dodatkowo istotna jest też zmiana nawyków żywieniowych.

Gdzie leczyć oligospermię w Lublinie?

Jednym z fachowych miejsc, które warto wziąć pod uwagę podczas szukania pomocy w kwestii oligospermii, jest Klinika Bocian w Lublinie zlokalizowana przy ul. Relaksowej 26. Decydując się na leczenie w tej placówce, pacjenci mogą liczyć na indywidualne podejście, wysoki poziom profesjonalizmu oraz nowoczesny sprzęt medyczny. Dodatkowym atutem kliniki jest możliwość przeprowadzenia badania nasienia na miejscu, co umożliwia skuteczną diagnostykę oligospermii. Przed przystąpieniem do analizy nasienia zaleca się przestrzeganie okresu abstynencji seksualnej trwającego od 3 do 5 dni. Istotne jest również odstawienie używek, ponieważ mogą one wpłynąć na wyniki spermiogramu, co może zakłócić ostateczną diagnozę.

Mężczyźni zainteresowani umówieniem się na konsultację do Kliniki Bocian w Lubinie lub na badanie nasienia proszeni są o kontakt telefoniczny z placówką: +48 81 475 76 80.



Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy