Czym jest niepłodność wtórna? Niepłodność wtórna może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyny tego problemu są różnorodne, mogą wynikać z wieku, zaburzeń hormonalnych, chorób układu rozrodczego czy przewlekłego stresu. Niepłodność wtórna często pojawia się w efekcie zmian zdrowotnych, które zaszły po ostatniej ciąży.
Dla wielu par jest to szczególnie trudne doświadczenie, ponieważ wcześniejsze rodzicielstwo dawało nadzieję na bezproblemowe narodziny kolejnego dziecka.W sytuacji, gdy para ma trudności z zajściem w następną ciążę – zaleca się kontakt z kliniką leczenia niepłodności. Specjaliści w takich ośrodkach pomagają zdiagnozować problem oraz proponują odpowiednie metody leczenia.
W niektórych przypadkach (gdy podstawowe metody leczenia nie przynoszą efektu) konieczne może okazać się skorzystanie z zaawansowanych technik wspomaganego rozrodu, takich jak inseminacja czy in vitro.
Jeśli leczenie zakłada drugie rozwiązanie – paryspełniające kryteria rządowego programu refundacji zapłodnienia pozaustrojowego, mogą liczyć na pełne finansowanie całej procedury.
Lokalne leczenie niepłodności
Klinika Bocian w Lublinie to jeden z ośrodków zajmujących się leczeniem niepłodności, realizujący rządowy program refundacji in vitro. Dzięki dogodnej lokalizacji kliniki, dostęp do leczenia mają zarówno mieszkańcyLublina, jak i okolicznych, mniejszych miejscowości. Ośrodki Kliniki Bocian, realizujące rządowy program refundacji in vitro, znajdują także w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Poznaniu oraz Warszawie.
Zainteresowanie refundacją in vitro
Refundacja in vitro cieszy się dużym zainteresowaniem odkąd tylko weszła w życie, o czym świadczą liczne doniesienia medialne.W placówkach Kliniki Bocian, które realizują rządowy program – od momentu jego rozpoczęcia tj. 1 czerwca 2024 roku do końca poprzedniego roku – potwierdzono ponad 1800 ciąż uzyskanych dzięki refundacji. Wiele par wciążbierze udział w kwalifikacji do programu, tak więc liczba rozpoczętych procedur i uzyskanych ciąż sukcesywnie wzrasta. Nowi pacjenci nadal mogą zapisywać się na pierwsze wizyty.
Rządowa refundacja in vitro – zasady programu Program refundacji in vitro oferuje pełne finansowanie tej procedury wśród par, które spełniają określone kryteria. Obejmują one m.in. wiek kobiety (do 42 lat przy in vitro z własnymi komórkami rozrodczymi lub nasieniem dawcy, a do 45 lat przy dawstwie komórek jajowych lub zarodków) oraz mężczyzny (do 55 lat).
Kolejne wymogi dotyczą diagnozy niepłodności bezwzględnej lub potwierdzenie nieskutecznego leczenia niepłodności trwającego co najmniej rok. Do programu mogą przystąpić pary będące w związku małżeńskim lub wspólnym pożyciu.Refundacja umożliwia przeprowadzenie do 6indywidualnych procedur wspomaganego rozrodu, w tym do 6 cykli z dawstwem zarodków, do 4 cykli z wykorzystaniem własnych komórek rozrodczych lub nasieniem dawcy oraz do 2 cykli z dawstwem komórek jajowych. Program pozwala także na użycie zarodków zamrożonych przed rozpoczęciem refundacji.
Rządowa refundacja in vitro w woj. lubelskim – jak przystąpić do programu?
Przystąpienie do rządowego programu refundacji in vitro nie jest trudne.
Wystarczy spełnić określone warunki kwalifikacji i zgłosić się do wybranego ośrodka wspomaganego rozrodu, realizującego program. Osoby zainteresowane leczeniem w Klinice Bocian znajdującej się w Lublinie przy ul.Relaksowej 26, mogą skontaktować się z placówką dzwoniąc pod numer tel. +48 81 475 76 80 i dopytać o szczegóły.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.