Ale tydzień Wisły. Rozbili Zagłębie, ograli Olimpię!

Ale tydzień Wisły. Rozbili Zagłębie, ograli Olimpię! - Zdjęcie główne

SportSześć punktów. To efekt walki piłkarzy z Puław w środku tygodnia oraz w niedzielę. Gracze Macieja Tokarczyka nie dali szans Zagłębiu II Lubin, zaś w meczu piątej kolejki pokonali Olimpię Elbląg.

Jednym z bohaterów starcia został Marcin Stromecki, który niedawno dołączył do drużyny. 30-latek, który ostatnie pół roku spędził w czwartoligowym Hutniku Warszawa przymierzył w okienko. Działo się to w piątej minucie doliczonego czasu gry! Po chwili sędzia skończył spotkanie. Kibice w Puławach po raz drugi w tym sezonie zobaczyli radość swoich pupili.

Trzeba oddać wielkie pokłony przed sztabem szkoleniowym Wisły oraz działaczami. Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że zespół budowany w ciągu chwil będzie przegrywał mecz za meczem. A jednak! "Duma Powiśla" ze spotkania na spotkanie prezentuje się coraz lepiej. Drużyna ma na koncie siedem puntów.

Mecz z Olimpią rozpoczął się idealnie. W 10 minucie Bartosz Wiktoruk oddał strzał zza pola karnego, po którym piłka znalazła się w "okienku" bramki Kacpra Tułowieckiego. Goście szybko odpowiedzieli. Po błędzie obrony futbolówka trafiła do Kozery, a ten odegrał do Wojciecha Fadeckiego, który dopełnił formalności.

Tuż po przerwie powinno być 2:1, ale po podaniu Marcela Zylli, Bartosz Guzdek nie trafił w piłkę, chociaż był na piątym metrze. Kolejna akcja dała już upragnionego gola. Zylla przeprowadził rajd i został sfaulowany w polu karnym. Pewnym wykonawcą "wapna" był Kamil Kumoch, który trafił w górną część bramki. Olimpia ponownie bardzo szybko wyrównała. Kozera podał do Kuzimskiego, a ten do Fadeckiego. Na całe szczęście na gola w piątej minucie doliczonego czasu gry goście nie zdążyli odpowiedzieć!

Wisła Puławy - Olimpia Elbląg 3:2 (1:1)
Bramki: Wiktoruk 10`, Kumoch 55`, Stromecki 90+5` - Fadecki 16`, 58`.
Wisła: Szpaderski - Gałązka (78` Jusuff), Kabaj, Kumoch, Guzdek, Wiktoruk, Kargulewicz, Śledzicki, Piątek (69` Koziej), Zylla, Stromecki.
Olimpia: Tułowiecki - Tiahlo, Łaszak (82` Czapliński), Stępień, Kuzimski (69` Sekkeich), Kordykiewicz (82` Szczudkiński), Szałecki, Fadecki, Kozera, Bogusławski, Mruk (69` Wierzba).
Żółte kartki: Śledzicki, Zylla, Tokarczyk (trener), - Łaszak, Szałecki.