Azoty z awansem do półfinału Pucharu Polski

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Azoty Puławy

Azoty z awansem do półfinału Pucharu Polski - Zdjęcie główne

foto Azoty Puławy

Sport Niebiesko-biało-czerwoni pokonali na wyjeździe po rzutach karnych KPR Gwardię Opole i awansowali do półfinału PGNiG Pucharu Polski. Po 60 minut meczu na tablicy wyników był remis 26:26, a w serii rzutów karnych zwyciężyli Azotowcy 5:3 i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Wtorkowy mecz był trzecim potkaniem obydwu ekip w sezonie 2022/2023. W obu poprzednich meczach górą byli gospodarze ćwierćfinałowego meczu. We wrześniu w ramach 3. serii PGNiG Superligi, Gwardia wygrała w Puławach 33:32, natomiast w rewanżu w Opolu, która odbyła się 18 lutego był remis 27:27. Wrzutach karnych wygrali wtedy gwardziści 4:3.

Mecz w Opolu rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Roberta Lisa, którzy szybko wyszli na prowadzenie 3:0, aby za chwilę mieć przewagę 4 bramek (5:1). Pierwsza część spotkania pokazała, że Azoty w tym meczu są zmotywowani aby przełamać niekorzystną opolską passę z tego sezonu, pilnując prowadzenia. Gwardia nie poddawała się, doprowadzając do remisu 6:6. Od tego momentu puławianie zdobyli trzy bramki z rzędu i ponownie byli na plus trzy (9:6). Na przerwę schodzili z przewagą trzech trafień (13:10).

Po zmianie stron początkowo Azoty-Puławy starali się nie pozwolić gwardzistom zbliżyć się do wyniku, jednak w 13. minucie drugiej połowy, gospodarze wykorzystali gorszy moment azotowców i rozpoczęli odrabianie strat. W 49. minucie gwardziści wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie 21:20.

W końcówce byliśmy świadkami wielu nerwowych sytuacji. Na 20 sekund przed końcem gospodarze mogli zapewnić sobie wygraną, jednak skuteczna obrona Azotów uniemożliwiła im zdobycie bramki i tym samym, Puławianie doprowadzili do rzutów karnych. Serię "siódemek" wygrały Azoty 5:3 i to właśnie niebiesko-biało-czerwoni cieszą się z awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

W półfinale Azoty zmierzą się w Płocku z obrońcą pucharu - Orlenem Wisłą. Spotkanie to odbędzie się 12 kwietnia.

KPR Gwardia Opole - Azoty Puławy 26:26 (10:13), k: 3:5
Azoty: Koshovy, Zembrzycki - Adamski 5, Burzak 5, Janikowski 3, Zivkovic 3, Jarosiewicz 3, Fedeńczak 2, Valles Becerra 2, Kowalczyk 1, Marciniak 1, Przybylski 1, Górski, Konieczny.