Gozdera i Sielska z wicemistrzostwem Polski

Gozdera i Sielska z wicemistrzostwem Polski - Zdjęcie główne

Sport W miniony weekend w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski do lat 18 i 20 w lekkiej atletyce. Ogromny sukces odniosła Zuzanna Gozdera oraz Alicja Sielska.

Srebro

Gozdera wywalczyła srebrny medal w wyścigu na 60 m przez płotki. Niespełna 17-letnia podopieczna Sławomira Murata wygrała swoją grupę eliminacyjną z czasem 8,65 s, ustanawiając nowy rekord życiowy. W finale zawodniczka Wisły Puławy uzyskała identyczny czas. Lekkoatletka rodem z Kozienic musiała uznać wyższość Mai Olszak z Górnika Wałbrzych, która pobiegła w czasie 8,52 s. Brąz stał się udziałem Kamili Stempkowskiej z Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie (8,69 s).

Byłam przeszczęśliwa

- Miałam cichą nadzieję, że uda mi się wywalczyć medal. Zdawałam sobie sprawę, że jestem w gronie pięciu najlepszych zawodniczek w kraju w swojej kategorii wiekowej. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że w sporcie wszystko jest możliwe. Gdy przekroczyłam linię mety byłam przeszczęśliwa. Dla mnie to największy indywidualny sukces w przygodzie z "królową sportu". Przed rokiem zdobyła złoto w sztafecie 4 x 100 m wraz Natalią Żywczyk, Wiktorią Oko i Alicją Sielską na otwartym stadionie. Teraz mam "krążek" indywidualny - mówi Zuzanna Gozdera.

Srebro Ali

Ostatniego dnia zmagań w Toruniu w wyścigu na 60 m do lat 20 przez płotki wzięła udział Alicja Sielska. Zawodniczka Wisły w eliminacyjnym biegu była najlepsza. Zanotowała 8,64 s i z trzecim czasem zameldowała się w finale. W nim pobiegła jeszcze szybciej, notując swój rekord życiowy 8,54 s, co dało jej to srebrny medal. Wygrała Weronika Nagięć (AZS AWF Kraków) z czasem 8,40 s.

"Życiówka" Zuzi

Niespełna 17-letnia zawodniczka dedykowała medal trenerowi Sławomirowi Muratowi oraz swoim najbliższym. Jak zapewnia, krążek zawiśnie w rodzinnym domu. - Liczyłam na nowy rekord życiowy. Wiedziałam, że jestem w stanie coś urwać z "życiówki", ale wynik przerósł moje oczekiwania. Startowałam na lepszej nawierzchni i w doborowym gronie, więc siłą rzeczy pobiegłam szybciej - dodaje.

Maja piąta. Ala z falstartem

Maja Brodowska startowała w eliminacjach na dystansie 200 metrów U-18. Nasza zawodniczka zajęła pierwsze miejsce z czasem 26,27 s i zagwarantowała sobie udział w niedzielnym finale. W nim uzyskała 26,54 s, co dało jej to piąte miejsce. Wygrała Aleksandra Piotrowska z Wdy Świecie z czasem 24,56 s.

W sobotę Alicja Sielska startowała na dystansie 60 m U-20. W biegu eliminacyjnym nasza zawodniczka zajęła trzecie miejsce z czasem 7.87 s i zagwarantowała sobie udział w finale B. Niestety, w wyniku falstartu Alicja nie ukończyła biegu.