Tylko remis w starciu z osłabioną Polonią

Tylko remis w starciu z osłabioną Polonią - Zdjęcie główne

SportNietypowo, bo w poniedziałek Wisła Grupa Azoty Puławy podejmowała w 8. kolejce II ligi zespół Polonii Bytom.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Widzieliśmy sporo walki z obu stron, jednak brakowało dokładności. W 36' Dawid Wolny brutalnie sfaulował Krystiana Putona, za co otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę. Od tego momentu wydawało się, że Wiślacy przejmą inicjatywę, lecz do przerwy tak się nie stało. Widniał wynik 0:0.

Po zmianie stron staraliśmy się udokumentować naszą przewagę. W 58' Damian Kołtański zbyt lekko uderzał z "przewrotki", a po chwili niecelnie główkował. Swoje okazje mieli także goście, jak m.in. sytuacja z 67', kiedy to Daniel Ścislak oddał strzał z rzutu wolnego w słupek. Minutę później wyprowadziliśmy składną akcję, po której Robert Janicki oddał niecelny strzał.

Z kolei w 79' Maciej Bortniczuk posłał futbolówkę minimalnie obok bramki strzeżonej przez Eryka Mirusa. Odpowiedzieć mogli nam rywale, ale świetnie spisywał się Oskar Mielcarz. Dobrą sytuację na gola mieliśmy także w 90 minucie. Wówczas Kamil Kumoch po podaniu od Mateusza Kaczmarka trafił w boczną siatkę. Ostatecznie podopieczni trenera Michała Pirosa podzielili się punktami z Polonią Bytom po remisie 0:0.

Wisła Grupa Azoty Puławy - Polonia Bytom 0:0 (0:0)
Bramki: Oskar Mielcarz - Kacper Kaczorowski, Łukasz Wiech, Radosław Seweryś, Danian Pavlas, Przemysław Skałecki, Krystian Puton (64' Kamil Kumoch), Robert Janicki (83' Mateusz Klichowicz), Damian kołtański (64' Kamil Kargulewicz), Janusz Nojszewski (76' Mateusz Kaczmarek), Maciej Bortniczuk.
Żółte kartki: Kołtański, Skałecki - Mirus, Zejdler.
Czerwona kartka: Wolny 36', za faul.