Reklama

Reklama

Klementowice: Gmina sprzeda działki, bo szuka pieniędzy na strażnicę

Opublikowano: 27 lutego 2021 12:13
Autor: KW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Klementowicach trwa budowa nowej strażnicy, która posłuży zarówno strażakom miejscowego OSP, jak i mieszkańcom, którzy będą mieć tu wiejską świetlicę. Do kontynuowania prac potrzeba jednak więcej pieniędzy. Gmina Kurów liczy, że uda je się pozyskać ze sprzedaży działek.

Reklama

Gmina zaoferuje ładne działki
 
Na sesji Rady Gminy Kurów 18 lutego głosami wszystkich obecnych radnych podjęto uchwały dotyczące sprzedaży gminnych działek w Klementowicach. Chodzi o cztery działki budowlane po około 24 ary, którymi gmina dysponuje po podzieleniu jednej większej działki. Jak wyjaśnia wójt Arkadiusz Małecki, władze gminy mają nadzieję, że z ich sprzedaży uda się uzyskać około 300-400 tys. zł.
 
– Dla dwóch działek cena wywoławcza, za którą będziemy je oferować, wynosi 95 tys. zł. Dla kolejnych dwóch po 90 tys. zł. To bardzo ładne działki, położone w malowniczym miejscu. Wszystkie są uzbrojone. Dojazd to droga asfaltowa (dwie działki) lub szutrowa (dwie). Przemawia za nimi także relatywnie dobra cena. Muszę powiedzieć, że jestem przeciwnikiem zbywania majątku gminy, ale tym razem musimy zrobić wyjątek na potrzeby inwestycji prowadzonej na użytek mieszkańców, dlatego liczę, że oferowane przez nas nieruchomości spotkają się z zainteresowaniem – mówi wójt Arkadiusz Małecki.
 
Trwa budowa strażnicy
 
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży działek mają umożliwić dalszą budowę nowej strażnicy OSP Klementowice, która rozpoczęła się w zeszłym roku. Budynek wymaga doprowadzenia do stanu surowego zamkniętego, poprzez przykrycie dachem i zamontowanie okien i drzwi. Później nastąpią prace wykończeniowe. Prócz próby zdobycia pieniędzy na własną rękę, władze gminy i OSP starają się również o zewnętrzne dotacje. Gmina próbuje uzyskać środki na budowę strażnicy w ramach rządowego funduszu inwestycji lokalnych, a OSP o pomoc finansową proszą głównego  komendanta PSP. Wnioskowana kwota to 400 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.