Mieszkańcy ul. Skowieszyńskiej już od kilku lat sygnalizowali władzom miasta, że kierowcy mimo że jadąc tą ulicą poruszają się w terenie zabudowanym, jeżdżą znacznie szybciej, nie stosując się także do obowiązującego tam ograniczenia prędkości do 40 km/h. Ponadto zwracali uwagę, że na całej długości ulicy mają do dyspozycji jedynie dwa przejścia - jedno przy skrzyżowaniu z ul. Gościńczyk i Wodną, drugie przy skrzyżowaniu z Zieloną, Kazimierską i Głęboką. Prosili o podjęcie działań zmierzających do uspokojenia ruchu proponując m .in. zamontowanie progów zwalniających. Na to jednak, jak tłumaczyli urzędnicy, nie pozwalają przepisy i kategoria drogi, jaką jest ul. Skowieszyńska. Ich inicjatywy cały czas wspierał miejski radny Michał Śmich, który z autopsji wiedział, jak wygląda sytuacja - był pracownikiem mieszczącego się tam biura poselskiego Krzysztofa Szulowskiego. Potem pojawił się pomysł budowy bezpiecznego przejścia dla pieszych, z latarniami, które mają doświetlić pasy i tzw. migającymi oczkami w asfalcie, które uruchamiają się, gdy wykryją ruch na zebrze i ostrzegają kierowców o tym, że ktoś przemierza jezdnię.
W ubiegłym roku urzędnikom udało się zdobyć 88 tys. zł dotacji z Rządowego Programu Rozwoju Dróg na wdrożenie inwestycji. Jesienią ogłosili przetarg, który miał miał wyłonić wykonawcę robót, ale zakończył się fiaskiem - nie wpłynęła ani jedna oferta. Dopiero drugie postępowanie pozwoliło na podpisanie umowy z firmą, która wykona bezpieczne przejście. W ubiegłym tygodniu przedsiębiorstwo Imtech z Góry Puławskiej weszło na plac budowy. Widać już wystające z ziemi przewody, które zwiastują mniej więcej lokalizację pasów - na wysokości przejścia do os. Mokradki. Zgodnie z deklaracjami, wszystko ma być gotowe do połowy kwietnia.
- Na ul. Skowieszyńskiej mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym. Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności - apelują urzędnicy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.