reklama
reklama

Pierwsze koty za płoty. Wystartował maturalny maraton

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dominik Kęsik

Pierwsze koty za płoty. Wystartował maturalny maraton - Zdjęcie główne

Absolwenci z ZSO nr 2 przez wiele miesięcy szykowali się do matury. Na zdjęciu czwartoklasiści z liceum chwilę przed rozdaniem arkuszy z języka polskiego | foto Dominik Kęsik

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskiePrzygotowania poprzedzały wiele godzin spędzonych nad książkami. Tak naprawdę to od nich zależy, jakie wyniki osiągną i gdzie dalej się będą kontynuować naukę. Dziś ponad 1000 maturzystów z naszego powiatu rozpoczęło egzamin dojrzałości. Na początek zmierzyli się z testem z języka polskiego.
reklama

Do 7 lutego uczeń ostatniej klasy szkoły średniej musiał wypełnić deklarację maturalną, informując dyrekcję o tym, z jakiego przedmiotu chce zdawać egzamin i czy na poziomie podstawowym czy rozszerzonym. Od tego roku matury odbywają się w nowej formule (obecnie dla liceum). Pierwszy z egzaminów, czyli język polski od teraz będzie trwał 240 minut, a nie jak przedtem 180. Zwiększono również limit słów wypracowania czy rozprawki z 250 na 300. Z matematyki pojawi się więcej zadań zamkniętych, z kolei punktacja za zadania otwarte zostanie zmniejszona do 1 lub 2 punktów. Tegoroczni absolwenci czteroletniego technikum po raz ostatni napiszą egzamin z formułą z 2015 r. Po czterech lata powraca matura ustna.
 
 Tuż przed rozpoczęciem egzaminów "Wspólnota" udała się do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F.D.Kniaźnina. Tuż przed 9.00 zniecierpliwieni maturzyści czekali na wejście do sal. Część z nich była w doskonałych humorach, a część lekko zestresowana. Na języku polskim osoby zdające egzamin w nowej formule, musiały napisać rozprawkę na jeden z dwóch tematów:  "Człowiek – istota pełna sprzeczności!" lub "Co sprawia, że człowiek staje się dla drugiego człowieka bohaterem?".  W starej formule do napisania było wypracowanie, w którym należało odwołać się do fragmentu "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza lub "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Podczas egzaminu maturzyści rozwiązywali także zadania zamknięte i otwarte.
 
- Sądząc po minach i wyrazie twarzy maturzystów, raczej nie byli zestresowani, a nawet jeśli, to potrafili to ukryć. Są dobrze przygotowani. Jestem spokojna i myślę, że powinno być dobrze. Życzę naszym uczniom połamania piór i trzymam za nich mocno kciuki - mówi Anna Nowosadzka, dyrektor ZSO nr 2.
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama