Jak podkreśla prezes miejskiej spółki, MZK musi wymieniać tabor, który z racji wieku, ulega awariom, których usuwanie jest często kosztowne. Szansą na to jest pozyskiwanie środków zewnętrznych na zakup nowy pojazdów, takich jak bezzwrotna dotacja z NFOŚiGW, z którego przewoźnikowi udało się pozyskać 14,5 mln zł.
Dzięki temu będzie możliwy zakup 6 elektrycznych, niskopodłogowych autobusów o długości 12 metrów. Pojazdy mają być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, czy matek z wózkami, aby osoby te bez trudu mogły skorzystać z komunikacji miejskiej.
Czym będą wyróżniać się nowe autobusy?
- Nowoczesne rozwiązania, takie jak klimatyzacja, system oczyszczania powietrza, monitoring wizyjny dla większego bezpieczeństwa pasażerów oraz defibrylator, który będzie na wyposażeniu wszystkich autobusów. Pasażerowie mogą również liczyć na monitory informacji pasażerskiej, nowoczesne kasowniki oraz mobilne automaty biletowe. Innowacyjne technologie mają na celu zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa podróży, ale aby cały system funkcjonował sprawnie, niezbędna jest odpowiednia infrastruktura - chwali się Miejski Zakład Komunikacji w Puławach.
Pozyskane dofinansowanie pozwoli również wybudować spółce trzy dwustanowiskowe stacje ładowania pojazdów o mocy co najmniej 120 W każda. Powstaną one na terenie zajezdni przy ul. Dęblińskiej. Jak informuje przewoźnik wkrótce ruszą prace projektowe, a następnie budowlane.
Całkowita wartość projektu wynosi 16,6 mln zł netto. Nowe autobusy przyjadą do Puław najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku i będą kursowały głownie na liniach obsługujących miasto.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.