Wiktoria Oko w wielkim finale! Pobiegła fenomenalnie!

Wiktoria Oko w wielkim finale! Pobiegła fenomenalnie! - Zdjęcie główne

Informacje puławskie Wiktoria Oko zafundowała nam wielkie emocje. Zawodniczka Wisły Puławy wywalczyła drugie miejsce w biegu półfinałowym mistrzostw świata do lat 20 w Cali!

Dało to jej awans do biegu finałowego. Podopieczna Sławomira Murata zaczęła mocno. Trzymała dobre tempo, ale rywalki nie dawały za wygraną. Przed decydującymi metrami była na piątej pozycji, ale udowodniła, iż niezwykle waleczną i szybką lekkoatletką.

Finisz należał do zawodniczki rodem z Janowca. Wywalczyła drugie miejsce z czasem 58,28 s. Pierwsza była Michaele Rose ze Stanów Zjednoczonych z czasem 57,83 s.

Jestem szczęśliwy, że w tak fantastyczny sposób Wiktoria reprezentuje nasze miasto. Puławy są z Ciebie dumne. Jesteś fenomenalna! - mówił tuż po półfinale Paweł Maj, prezydent miasta. Tuż po jej występie zawody zostały przerwane ze względu na ogromną ulewę.