Reklama

Puławska porodówka prawie jak z serialu

Opublikowano:
Autor:

Puławska porodówka prawie jak z serialu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Takiego traktu porodowego z pewnością nie powstydziłby się żaden szpital w województwie. Wyremontowane pomieszczenia, wanna z hydromasażem oraz pachnące jeszcze nowością łóżka i szafki - m.in. z tego korzystają teraz kobiety rodzące w Puławach.

Na ten dzień z niecierpliwością czekali nie tylko pracownicy puławskiego szpitala, ale przede wszystkim pacjentki z całego powiatu. 30 czerwca, po trwającej kilka miesięcy modernizacji, oficjalnie oddano do użytku nową porodówkę, zlokalizowaną w zupełnie innym miejscu.

Ale jeszcze przed szumnym otwarciem trakt przeszedł swój chrzest bojowy. W środę, 24 czerwca tuż pod 23.00 na świat przyszło tam pierwsze dziecko.

- Urodził się zdrowy chłopiec, który ważył 3750 g

- informuje Katarzyna Tabor, szefowa położnych na oddziale ginekologiczno-położniczym Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach. 

Nowy trakt porodowy zupełnie nie przypomina warunków, w których do tej pory, piętro wyżej, rodziły mieszkanki Puław i okolic. Pomieszczenia zostały gruntownie wyremontowane, przebudowane i pomalowane na jasne, pastelowe kolory. Zmodernizowana porodówka ma powierzchnię około 200 m2, z czego niemal 40 m2 przypada na salę porodową podzieloną na dwa boksy.

- Dysponujemy trzema łóżkami porodowymi. Pacjentki mogą korzystać z piłki porodowej, materaca, worka sako. Na naszej porodówce istnieje również możliwość rodzenia w pozycjach wertykalnych

- wylicza położna oddziałowa.  

Dzięki wyodrębnieniu sali do porodów rodzinnych teraz przyszłym mamom mogą także towarzyszyć bliscy.

- Jest to sala z wanną do hydromasażu, w której rodząca może przebywać podczas I okresu porodu. Została zaprojektowana i urządzona tak, aby jak najmniej przypominała pomieszczenie szpitalne - sprzęt medyczny jest tam ograniczony do minimum

- tłumaczy Katarzyna Tabor.

 W obrębie traktu porodowego znajduje się również sala do cięć cesarskich, gdzie niebawem pojawi się nowe wyposażenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE