Reklama

ZIELONA GWIAZDKA PROGRAMU CERTYFIKACJI PZPN

Opublikowano:
Autor:

ZIELONA GWIAZDKA PROGRAMU CERTYFIKACJI PZPN - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Polski Związek Piłki Nożnej w ramach rozszerzenia swojego programu certyfikacji o nowy poziom postanowił nadać naszemu klubowi KS Cisowianka Drzewce status Zielonego Certyfikatu, który przyznawany jest klubom prowadzonym według wysokich standardów organizacyjnych i szkoleniowych rekomendowanych przez PZPN.

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to projekt skierowany do klubów piłkarskich prowadzących szkolenie dzieci w tym zakresie. Jego ideą jest wyznaczanie i podnoszenie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek.

Nadanie certyfikatu przez PZPN to znak, że szkółka spełnia szereg niezwykle istotnych kryteriów związanych z jej funkcjonowaniem.

Zielona Gwiazdka” jest m.in. potwierdzeniem wysokich kwalifikacji trenerów zatrudnianych w klubie oraz spełniania określonych standardów w zakresie szkolenia dzieci.

Certyfikowane kluby są stale monitorowane przez PZPN pod kątem organizacyjnym i finansowym. Mogą także liczyć na wsparcie pozwalające na ich systematyczny rozwój i tworzenie przyjaznego środowiska dla młodych sportowców.

Dodatkowo w każdej szkółce odbywać się będą bezpłatne wizyty edukacyjne zorganizowane przez PZPN oraz Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej.

KORZYŚCI :

dla rodziców to znak, że dana szkółka spełnia szereg niezwykle istotnych z perspektywy rodzica kryteriów. Certyfikat jest potwierdzeniem jakości codziennej pracy i spełniania najwyższych standardów z zakresu szkolenia czy bezpieczeństwa.

dla dzieci to przede wszystkim dobrze zorganizowane i intensywnie prowadzone zajęcia wyłącznie przez odpowiednio przygotowanych trenerów z licencjami. Każdy trening musi być wcześniej opracowany w formie konspektu i przygotowany na boisku przed jego rozpoczęciem, by optymalnie wykorzystać czas zajęć i płynnie przechodzić między ćwiczeniami.

 

dla trenerów udział w projekcie oznacza istotną rewolucję w szkoleniu i osobisty rozwój. Praca w szkółce z gwiazdką PZPN jest równoznaczna z możliwością prowadzenia zajęć na spełniającym standardy unifikacji PZPN boisku oraz dysponowaniem przez szkoleniowca odpowiednim sprzętem treningowym oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji na kursach UEFA. Wszystkie obszary z założenia mają prowadzić do sukcesywnego podnoszenia poziomu pracy trenerów oraz stanowić dla nich motywację do dalszego rozwoju.

dla klubu to przede wszystkim prestiż - przyznanie certyfikatu i idąca za tym współpraca z PZPN-em sprawiają, że szkółka zyskuje przewagę rynkową, stając się w oczach rodziców i zawodników miejscem o sprawdzonej i potwierdzonej jakości pracy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy