Dzisiaj Azoty kontra Orlen. Zostały ostatnie bilety

Dzisiaj Azoty kontra Orlen. Zostały ostatnie bilety - Zdjęcie główne

Sport25 marca o godz. 17:30 rozpocznie się starcie Azotów Puławy z Orlenem Wisłą Płock. W kasach zostały ostatnie wejściu na bój trzeciej z drugą drużyną PGNiG Superligi.

Ostatnie spotkanie pomiędzy Orlen Wisłą Płocka Azotami Puławy zdecydowanie można określić mianem zaciętego starcia. W trzeciej minucie wynik meczu otworzył zawodnik gości – Rafał Przybylski, zaś wśród Nafciarzy, jako pierwszy trafił David Fernandez. Płocczanie wyszli na prowadzenie (4:3) po bramce i rzucie karnym Sergeia Kosorotova. Chwilę później wygrywali puławianie, lecz ostatecznie to Wiślacy, po trzech trafieniach z rzędu, wypracowali dwie bramki przewagi, a ich dobra passa trwała do końca pierwszej połowy. Do szatni drużyny zeszły przy wyniku 13:10, a jako ostatni bramkę w tej części gry, po trzecim udanym rzucie z linii siódmego metra, zanotował Kosorotov.

W drugiej połowie, podobnie jak w pierwszej, premierowe trafienie należało do gości. Najpierw Azoty zbliżyły się do Nafciarzy na jedną bramkę, a następnie po czterech udanych atakach prowadziły 16:14. Orlen Wisła Płock odzyskała kontrolę nad wynikiem w 44. min., bramki zdobyli: Sergei Kosorotov, Dmitrii Zhitnikov oraz Michał Daszek i gospodarze zmienili rezultat gry na 21:18, na swoją korzyść. Wydawało się, że płocczanie dociągnął do końca spotkania z delikatną przewagą, a jednak przyjezdnym udało się dogonić Nafciarzy. Na trzy minuty przed końcem, w Orlen Arenie, mieliśmy remis, kolejno padała bramka Michała Daszka, a później puławianie ponownie wyrównali rezultat meczu. Na 43 sekundy przed końcem dalej mieliśmy remis – 26:26, zaś o czas poprosił Xavi Sabate, a po jego interwencji trafił Kosorotov. Gdy akcja przeniosła się pod bramkę Wisły, czas wziął Robert Lis. W ostatnich sekundach do bramki celował Michał Jurecki, jednak piłka wpadła do siatki po gwizdku sędziego, przez co Azotom przyznano rzut wolny, którego nie wykorzystał Jurecki. Ostatecznie Orlen Wisła Płock zwyciężyła 27:26.

W minioną niedzielę odbył się mecz pomiędzy drugimi zespołami Orlen Wisły Płock oraz Azotów Puławy. Bez większych problemów płocczanie pokonali puławian, przy wyniku 30:21.

Bezpośrednią transmisję z meczu będzie można obejrzeć w TVP Sport, na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej.