Jestem Alicja Sielska. Jestem podwójną mistrzynią Polski

Jestem Alicja Sielska. Jestem podwójną mistrzynią Polski - Zdjęcie główne

Sport Niesamowite dni w życiu Alicji Sielskiej. Zawodniczka Wisły Puławy została podwójną mistrzynią kraju podczas 76. PZLA Mistrzostw Polski do lat 20.

Podopieczna Sławomira Murata sprawiła sobie prezent na 19. urodziny, które będzie obchodziła 12 lipca. W piątek wraz z koleżankami zdobyła złoty medal w sztafecie 4x100 m. W sobotę dorzuciła kolejny najcenniejszy krążek, tym razem w wyścigu na 100 m przed płotki.

W finale wygrała z wynikiem 14,03 s. Drugie miejsce zajęła Maja Olszak (Górnik Wałbrzych) - 14,15 s. Tuż za podium uplasowała się kolejna zawodniczka Wisły - Zuzanna Gozdera - 14,53 s. Piąta była Liwia Włoszczyk - 14,58 s.

W piątek złotą medalistką na 400 m przez płotki została Wiktoria Oko. Podopieczna Murata wygrała eliminacje z czasem 62,03 s w biegu na 400 metrów przez płotki. To była dopiero rozgrzewka. W finale uzyskała czas 58,03 s i około pięć metrów wyprzedziła Aleksandrę Wołczak z AZS-u AWF Gorzów.

Wiktoria Oko zdobyła tytuł mistrzyni Polski, pobiła rekord życiowy oraz wywalczyła minimum na tegoroczne mistrzostwa świata, które odbędą się w Kolumbii! Gratulujemy!