Puławianin z mistrzostwem. Brawo "Łaki"

Puławianin z mistrzostwem. Brawo "Łaki" - Zdjęcie główne

Sport Pierwszy sezon w Szwajcarii? Proszę bardzo! Łukasz Łakomy w barwach Young Boys Berno wywalczył mistrzostwo kraju.

Ekipa zapewniła sobie triumf na krajowym podwórku, wygrywając w przedostatniej kolejce 1:0 z Servette Genewa. Wychowanek Wisły Puławy grał od pierwszej minuty. Co więcej, zanotował asystę przy trafieniu. Chwilę później został zmieniony.

Ważne trafienie zanotował 21 kwietnia w meczu wyjazdowym z Winterthur. Wszedł z ławki rezerwowych, podszedł do rzutu wolnego i w pierwszym kontakcie z piłką pokonał bramkarza rywali, dając Young Boys Berno trzy punkty.

"Łaki" zakończył sezon z 28 występami (1346 minut). Zdobył dwa gole i zaliczył cztery asysty. 23-latek zadebiutował w Lidze Mistrzów. Ma na koncie również dwa spotkania w Lidze Europy.