Wiktoria Oko brąz. Zielonka blisko podium!

Wiktoria Oko brąz. Zielonka blisko podium! - Zdjęcie główne

SportZ jednym medalem wrócili przedstawiciele Wisły Puławy z 40. PZLA Mistrzostw Polski do lat 23. We Włocławku na najniższym stopniu podium stanęła Wiktoria Oko.

Podopieczna Sławomira Murata sięgnęła po brąz w wyścigu na 400 m przez płotki. W swoim występie osiągnęła czas 60,37 s. Do srebra zabrakło dosłownie kilkunastu centymetrów. Wicemistrzynią kraju została Paulina Kosikowska z AZS-u AWF Gorzów - 60,34 s. Złoto wywalczyła jej klubowa koleżanka - Aleksandra Wołczak - 59,94 s.

- Cieszy występ i wynik Wiktorii. Dla niej był to pierwszy start w sezonie. Przed rokiem zaczynała z niższego pułapu, a w czasie sezonu pokazała moc. Wiem, że będzie jeszcze lepiej. Trzeba pamiętać, że do niedawna borykała się z problemami zdrowotnymi. Wyszła na prostą i od miesiąca trenuje regularnie. Kończy pierwszy rok studiów i miała sporo obowiązków na uczelni. Podkreślmy, iż rywalizowała z zawodniczkami starszymi o dwa lata - mówi Sławomir Murat, szkoleniowiec Oko.

Dużą niespodziankę sprawił Adam Zielonka. Niespełna 22-letni miotacz w najlepszej próbie uzyskała 59,05 m i zajął czwarte miejsce. Mistrzem kraju został Dawid Piłat ze Stali Mielec z wynikiem 71,68 m.

Szóste miejsce wywalczyła Alicja Sielska. 20-latka w finale biegu na 100 m przez płotki osiągnęła czas 14,53 s. Zawodniczka Wisły nieco lepiej zaprezentowała się w eliminacjach, osiągając czas 14,46 s. - Alicja zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Każdy trening to duży ból - dodaje Murat.