Reklama

Co nowego w Nałęczowie?

Opublikowano: pon, 6 gru 2021 13:30
Autor:

Co nowego w Nałęczowie? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Nałęczów to miasteczko słynące nie tylko z mikroklimatu i wód (uznawanych przez niektórych za lecznicze), ale też ze swojego rozwoju, o który dba cała społeczność lokalna. Co się tutaj zmieniło w ostatnim czasie?

Cenne zasoby naturalne…
Nałęczów znajduje się w otulinie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego i strefie ochronnej uzdrowiska, których celem jest m.in. ochrona lokalnych cennych zasobów wody. Dlatego tak ważne jest wspieranie tutaj przyjaznego środowisku rolnictwa oraz edukacji ekologicznej w całej okolicy. Firma Nestlé Waters, w której portfolio znajduje się rozlewana w Nałęczowie naturalna woda mineralna Nałęczowianka, angażuje się w te działania, m.in. finansując dla rolników konsultacje z ekspertami. Co więcej, nałęczowska rozlewnia Nestlé Waters zdobyła  certyfikat Alliance For Water Stewardship przyznawany zakładom, które we współpracy z lokalnymi społecznościami odpowiedzialnie zarządzają zasobami wody.

…i bioróżnorodność
Wkrótce ruszą prace nad stworzeniem współfinansowanej przez producenta wody  Nałęczowianka łąki bylinowej. Zapewni ona schronienie zapylaczom, poprawi bioróżnorodność, a także umożliwi lepsze zachowanie wody w glebie. Dzięki wsparciu firmy odbyło się również sadzenie drzewek przez przedszkolaki!

Edukacja od najmłodszych lat
Nestlé Waters stara się krzewić od najmłodszych lat dobre nawyki w zakresie ochrony środowiska. Dlatego też wsparła zorganizowany przez Nałęczowski Ośrodek Kultury konkurs z okazji Dnia Dziecka na najlepszy pomysł nadania butelce PET drugiego życia, a z okazji Dnia Sprzątania Świata zaprosiła do Nałęczowa Miecię z imPETem – specjalną śmieciarkę, w środku której nie znajdują się odpady, a… wystawa o recyklingu butelek PET!

Sport na zdrowie
Producent wody Nałęczowianka jest też kibicem siatkarzy oraz piłkarzy z LKS Cisy Nałęczów – współfinansuje rozwój działalności ich klubu i zaopatruje zawodników w wodę. Firma zbudowała także siłownię plenerową w Parku Zdrojowym oraz zadeklarowała wsparcie finansowe dla budowy skateparku! Natomiast od niedawna w Nałęczowie działa akcja wymiany butelek PET na darmowe minuty jazdy na rowerze. Więcej można o niej przeczytać tu: naleczowskirower.pl.

Pomoc w kryzysie
Pandemia COVID-19 pokazała, jak ważne jest wzajemne okazywania sobie wsparcia. Jedną z potrzeb zgłaszanych przez pacjentów, lekarzy czy ratowników medycznych był dostęp do wysokiej jakości wody pitnej. Producent marki Nałęczowianka nie pozostał obojętny i przekazał kilkaset tysięcy butelek wody potrzebującym na terenie Lubelszczyzny.
Producent zapowiada, że to nie koniec lokalnych inicjatyw. Pozostaje tylko obserwować, jak będzie rozwijał się region i jak najczęściej odwiedzać Nałęczów!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE