Reklama

Ekologiczne centrum Puław

Opublikowano:
Autor:

Ekologiczne centrum Puław - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE To już kolejna odsłona projektu „Woda. Planeta. Życie” realizowanego przez Wydawnictwo Wspólnota we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji „Wodociągi Puławskie” Sp. z o.o. Po prezentacjach puławskich przedszkolaków, które zachwyciły swoim zaangażowaniem i kreatywnością, czas na uczniów.

Kolejną placówką oświatową, która odpowiedziała na zaproszenie do udziału w projekcie, jest Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Puławach. Placówka ta na kilka dni zamieniła się ekologiczne centrum Puław.

Uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem pań Agaty Jańczak i Agaty Saran-Kurek wykonały prace plastyczne, w których przedstawiły wodę jako nieodzowny element życia dla nie tylko człowieka, ale też dla zwierząt i całego świata roślin. Dzieci chętnie zrobiły również poidełka dla owadów i ptaków. Będą one rozwieszone na terenie wokół szkoły.

Z kolei klasy trzecie wraz z wychowawczyniami Anną Mróz i Magdaleną Śliwińską odwiedziły Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym. Była to niezwykła wyprawa, podczas której dzieci zobaczyły, jak funkcjonuje wodny ekosystem. Oprócz wizyty w muzeum, był też spacer nad Wisłą – uczniowie podziwiali piękno rzeki i krajobrazu przez nią ukształtowanego.

Woda była również tematem zajęć świetlicowych prowadzonych przez panią Karolinę Szczepańską. Dzieci rozmawiały m.in. o puławskiej wodzie i że warto ją pić, bo jest ona równie smaczna jak ta z butelki. Następnie wykonywały pracę plastyczne zachęcające do picia wody z kranu.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Puławach za ciekawie zajęcia dydaktyczne o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, w których na pierwszym miejscu była WODA.

Do puławskich domów dostarczana jest woda wydobywana z pokładów kredowych znajdujących się na głębokości 55-80 m poniżej poziomu terenu. Pochodzi ona z 8 studni głębinowych z ujęcia „Włostowice”. Jej jakość zabezpiecza korzystna budowa geologiczna, dzięki czemu puławska woda została zakwalifikowana jako woda źródlana o cechach zbliżonych do znanych wód mineralnych.

Według badań Państwowego Zakładu Higieny zawiera aż 627 mg składników mineralnych na litr. Jest więc czysta i nadaje się do picia wprost z kranu – bez dodatkowego uzdatniania, ani dezynfekcji. To nasz lokalny wielki skarb!

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy