Dzisiaj Polska - Niemcy z Łukaszem Łakomym w składzie

Opublikowano: Aktualizacja:

Dzisiaj Polska - Niemcy z Łukaszem Łakomym w składzie - Zdjęcie główne

SportO godz. 17:30 rozpocznie się transmisja meczu Polska - Niemcy. Biało-czerwoni rozegrają najważniejszy mecz eliminacji do mistrzostw Europy. Na własnym stadionie podejmie Niemców. Zwycięstwo zapewni jej miejsce w barażach, a porażka przekreśli szanse na awans.

Przedostatnia kolejka eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy była udana dla reprezentacji Polski U21. Na wyjeździe pokonała San Marino 5:0 i dzięki wpadce jednego z rywali ma szanse na występ w barażu. Warunkiem będzie zwycięstwo w ostatnim spotkaniu, przeciwko już pewnemu awansu zwycięzcy grupy. Transmisja spotkania, które odbędzie się na stadionie Widzewa w Łodzi od godz. 17:30. Początek boju o godz. 18:00.

W ostatnim meczu wygranym przez naszych 5:0 z San Marino 90 minut zaliczył Łukasz Łakomy. 21-latek jest wychowankiem Wisły Puławy. Po występach w Legii Warszawa przeniósł się do Zagłębia Lubin. W minionym sezonie zagrał 20 meczów (1268 minut) w Ekstraklasie i zdobył gola w meczu z Wisłą Płock (3:1). Ponadto zagrał 45 minut w meczu Pucharu Polski oraz pomógł rezerwom Zagłębia w awansie do II ligi. Wystąpił w 13 spotkaniach (1077 minut), zdobywając cztery bramki.