Reklama

Projekt Woda. Planeta. Życie radośnie zakończony!

Opublikowano:
Autor:

Projekt Woda. Planeta. Życie radośnie zakończony! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Po trzech intensywnych miesiącach projekt edukacji ekologicznej pt. „Woda. Planeta. Życie” organizowany przez Wydawnictwo Wspólnota we współpracy i pod honorowym patronatem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Wodociągi Puławskie" Sp. z o.o. dobiegł końca. Przystąpiły do niego puławskie Miejskie Przedszkola nr 3 i 16 oraz Szkoły Podstawowe nr 4, 9 i 10. Łącznie uczestniczyło w nim 694 najmłodszych mieszkańców Puław: 364 przedszkolaków oraz 330 uczniów.

Projekt miał charakter informacyjny, a przede wszystkim – edukacyjny. Jego celem było zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców Puław, w tym tych najmłodszych. Tematem przewodnim była oczywiście woda, a w szczególności czysta i zdrowa „Puławska Kropelka”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu: nauczycielom, przedszkolakom i uczniom za zaangażowanie, wspaniałe prace, kreatywne zajęcia, budowanie świadomości ekologicznej i wiedzy o lokalnych dobrach przyrody. „Puławska Kropelka” stała się bohaterką zajęć edukacyjnych i lekcji, prac plastycznych, gazetek szkolnych czy wycieczek klasowych.

- Projekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Nie od dzisiaj wiemy, że zaangażowanie najmłodszych Puławian, ich zapał i kreatywność są godne podziwu. Jednak tym razem przedszkolaki i uczniowie przeszli samych siebie, pokazując co potrafią! Powstały nie tylko piękne prace, ale też zwiększyła się świadomość ekologiczna i wiedza na temat otaczającego nas świata, przyrody, a przede wszystkim wody. A ile było przy tym radości! Dla nas jest to tylko sygnał, że tego typu działania należy kontynuować i rozwijać – mówi Wioletta Mrozek z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Wodociągi Puławskie” Sp. z o.o.

Warto przypomnieć, że puławska woda jest nie tylko bezpieczna, ale jej parametry są porównywalne z wodą butelkowaną sprzedawaną w sklepach. Picie „kranówki” ma same zalety! Oprócz jakże ważnego czynnika ekonomicznego (jest ona o wiele tańsza od sklepowej) przede wszystkim ograniczamy negatywny wpływ na środowisko. Czysta, dobra woda to gwarancja dobrego samopoczucia i zdrowia mieszkańców.

W ubiegłym tygodniu odbyło się podsumowanie projektu w placówkach oświatowych, które wzięły w nim udział. Dzieci i uczniowie otrzymali upominki od „Wodociągów Puławskich”. Dostali też zaproszenie do siedziby spółki, żeby mogli na własne oczy zobaczyć, jak to się dzieje, że w domowych kranach płynie woda. Relację z tych wycieczek na pewno zamieścimy we Wspólnocie.

- Chcieliśmy też przekazać szczególne podziękowania dla puławskiego Zakładu Usług Komunalnych, który wsparł nas w realizacji projektu, odbierając butelki PET zebrane przez uczniów ze szkół – dodaje W. Mrozek.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy